TÜRKEL Yayın Grubuna, Dünya Generalleri Barış İçin Teşkilatından Ödül

Bişkek (Golden Bridge Haber) Dünya ülkeleri ve halklar arasında Dostluk, Dayanışma, Birlik ve Barış faaliyerlerinden dolayı Uluslar Arası TÜRKEL Yayın Grubu, Dünya Generalleri Barış İçin Uluslararası Teşkilatı tarafından Bayrak ve Göğüs Simgesi ile ödüllendirildi.
Ödülü, Teşkilatın Genel Başkanı Anatoli Skargin takdim etti.
Skargin, törene katılanlara, ‘Dünyada yapılanların hepsi bir gün yok olacak. Olayların, savaşların hemen önüne geçerek, çocukların ve mağdur kalanların öldürülmesini önlemek, barışı sağlamak her insan oğlunun borcu olmalıdır. Barış, insanın kendi kendiyle barışık olmasını içeren bireysel, daha sonra ailesel ve nihayet toplumsal ve evrensel bir ihtiyaçtır. Dünya barışı açısından, çağımızda kadınların her kademedeki yönetimlerde yer alması çok önemlidir. Anne olan kadın çok daha barışçı ve hoşgörülüdür. Kadının olduğu yerde düzen ve disiplin vardır’, şeklinde konuştu.
Sonra Dünya Generalleri Barış İçin Uluslararası Teşkilatın Genel Başkanı, Yönetim Kurulu kararı ile Uluslar Arası TÜRKEL Yayın Grubu yetkilileri Höküme Halilova ve Ramiz Meşedihesenli eşbaşkanlığında ‘Dünya Gazetecileri Barış Uğruna’ platformun kurulduğunu belirtti.
Anatoli Skargin, ‘İç barış ve huzurun bozulmaması için bizler tedbirler almalı, etnik azınlıklara dil, kültür ve din alanında destek vermeliyiz. Barışa giden yoldaki en temel amaç ve hedefimiz, insanı ve toplumları kurmuş olduğumuz Platformlar aracılığı ile bilgilendirmek olmalıdır’ dedi.

Paylaş

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!