Tika’dan Azerbaycanlı Gençlerin Spora Teşvik Edilmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün Abşeron vilayeti Aşağı Güzdek kasabasında yer alan Güzdek Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin ve Aşağı Güzdek’te yaşayan gençlerin kullanımı için halı saha kurdu.

Hala sahanın açılışına Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, Abşeron Valiliği yetkilileri, Türk işadamları ve kasaba halkı katıldı.

Büyükelçi Özoral, gerçekleştirilen etkinliğin sadece bir hala saha açılışı olmadığını, Türkiye ile Azerbaycan kardeşliğinin bir başka numunesi olduğunu söyledi.

Türkiye olarak Azerbaycan’ın gelişmesini görmekten her zaman mutluluk duyduklarını ifade eden Özoral, bu gelişime bir nebze olsun katkı sağlamaktan ayrıca sevinç duyduklarını kaydetti.

Özoral, ” Türkiye ile Azerbaycan iki devlet, bir millettir. Türkiye’nin gücü Azerbaycan’ın, Azerbaycan’ın gücü ise Türkiye’nin gücüdür. Birlikte her zaman daha güçlü ve daha ilerde olacağız.” şeklinde konuştu.

TİKA Bakü Program Koordinatörü Adem Urfa da Azerbaycanlı gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasına, ülkenin geleceğinin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesine katkı sağlayacak eğitim, spor ve kültür faaliyetlerini bundan sonra da sürdüreceklerini bildirdi.

Konuşmaların ardınan halı sahanın açılışını yapan Özoral, kurdeleyi kestikten sonra halı sahanın ilk başlama vuruşunu yaptı.

TİKA Bakü Program Koordinatörlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre halı saha, Güzdek Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan ve Aşağı Güzdek’te yaşayan gençler tarafından ücretsiz kullanılacak.
AA

Paylaş

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!