SARILAR İLMİ KEŞİFLERİNİN OKUTULMASININ CUMHURBAŞKANLIĞININ İNCELEMESİ VE TAKİBİNDE OLDUĞUNU AÇIKLADI

Bişkek (Golden Bridge News) Samsunlu Bilim Adamı ve Kâşif Kerim SARILAR Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’A yazdığı mektupta; gayri milli güç odakları ve üst aklın ERDOĞAN Liderliğindeki bir Türkiye’ye karşı olmalarındaki temel faktörün Cumhurbaşkanının “Yerli ve Milli Üretimi” savunmasından kaynaklandığı belirterek Milli Eğitim Bakanlığında ise; “yerli ve milli ilme” sahip çıkılmadığını ifade etti.
Çok sayıda Üniversitenin yerli ve milli olan ilmi keşiflerini doğruladığını, ilmi keşiflerine ait orta öğretimde seviye belirlemesi talep ettiği 9 ayrı Üniversitenin bazılarının ora öğretim müfredat programında yer alan koniklerin içinde verilmesinin uygun olduğunu, bazı Üniversitelerin ise Lise 4 müfredatında Koniklerin içinde verilmesinin uygun olduğuna dair akademik rapor, görüş ve onay verdiklerini Üniversitelere ait belgeleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’A intikal ettiren Samsunlu Bilim Adamı Kerim SARILAR;
Milli Eğitim Bakanlığının eser sahibi olarak keşfedip ürettiği; başta Bilkent, Boğaziçi, Bozok, ODTÜ, Marmara, Cumhuriyet, Balıkesir, OMÜ ve Eskişehir Osmangazi Üniversiteleri olmak üzere dokuz (9) ayrı Üniversitenin görüş birliği içinde; “Orta Öğretim Seviyesinde Okutulmasının Uygun olduğunu” kabul edip akademik rapor, görüş ve onay verdiği “Yerli ve Milli ilmi keşiflerin” Milli Eğitim Bakanlığınca “Seviye Üstü” denilerek ve yine 64. Hükümetin eğitimde Sadeleştirme Programını işaret ederek okutulmasını engellemesinin
“Neticede;
a. Türk milletinin pozitif ilim üretemediği, ortaöğretimde mensupları adına kayıtlı bir tane matematik formülü bulunmadığı şeklinde propaganda yapan, milletimizin manevi direncini kırmaya çalışan gayri milli dış odaklı güçlerin bu tezlerinin tarihte devam etmesine imkân sağlayacağını,
b. Orta öğretim eğitim sisteminin ise bilimsel ve teknolojik yeniliklere, bilgi yazılım teknolojisine açık olmasının önünü kapatmış olacağı” şeklinde endişelerini belirtti.
Samsunlu Bilim Adamı Kerim SARILAR’IN belirttiği hususları incelemeye alıp en kalbi duygularını ileten Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Halkla İlişkiler Başkanlığı; Milli Eğitim Bakanlığının en kısa sürede gerekli bilgilendirmeyi yapmasını talim atladığını belirtti.
Görüşlerine başvurduğumuz Samsunlu Bilim Adamı ve Kâşif Kerim SARILAR; Milli Eğitim Matematik Geometri müfredat programının Bilgisayar yazılım uyumlu olmadığını, kendi ilmi keşiflerinin ise Üniversite akademik görüşlerinde de yer aldığı üzere bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık olarak bilgi yazılım teknolojisi üzerinde üretildiğini ve konun artık Cumhurbaşkanlığının incelemesi ve takibinde olduğunu açıkladı.

Paylaş

2 yorum var

 1. İLMİ KEŞİFLERE SAHİP ÇIKILMASI İÇİN BİLDİĞİMİZ AYET VE HADİSLERİ YORUM KISMINA YAZALIM VE MİLLETİMİZİN İLİM İLE İLGİLİ ÖNÜNÜN AÇILMASINA KATKI SUNALIM:
  İlimle ilgili Ayetler:
  ” Yüce Allah Hikmeti (ilmi) dilediğine verir. Hikmet verilen kimseye çok hayır verilmiştir. Bunu ancak sağduyu sahipleri düşünüp anlarlar.” Bakara: 269
  İlimle ilgili Hadisler:
  Peygamberimiz Hz. Muhammed; “İlim öğrenmek kadın erkek herkese farzdır.” “Hikmet (ilim) Müslümanın kayıp malıdır. Nerede bulursa alsın.” Derken ülkemizde şimdiye kadar sahip çıkılmayan ilmi keşifler ABD ve AB ülkelerine sahipleri ile birlikte göç etmiştir. Onlar zenginleşirken milletimiz fakirleşmiştir.

  Reply

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!