Rus Bankaları 1,41 Trilyon Ruble Kredi Kullandırdı

2017 yılının Ocak ayı ile Mart ayları arasındaki dönemdeki Rus bankalarının kullandırmış olduğu krediler artış meydana geldi.

2017 yılının ilk üç aylık döneminde Rus bankalarının kullandırmış olduğu kredilerde yüzde 29 oranında artış meydana geldi. Bu artış ile birlikte Rus bankalarının kullandırdığı krediler 1,41 trilyon ruble değerine çıktı.

1,41 Trilyon Rubleye Yükseldi

Son zamanlarda Rusya’da bankaların vermiş oldukları kredilerde önemli ölçütte artış meydana geldi. Birleşik Kredi Bürosu’nun verileri incelendiği zaman bu yılın ilk üç aylık döneminde ülkedeki bankaların kullandırdıkları krediler yüzde 29 oranında yükseldi. Bu yükseliş ile ciddi bir rakam olan 1,41 trilyon rubleye çıktı.

3. Çeyrekte Yüzde 8 Arttı!

RNS’nin yaptığı haberlere göre, Rus bankalarının dağıtmış olduğu kredi miktarı incelendiği zaman 2017 yılının üçüncü çeyrek döneminde, yıllık bazda bakıldığında yüzde 8 oranında artış meydana geldi.

En Çok İpotekli Kredi Kullandırıldı

Enflasyonun faizleri düşürmesinin etkisi ile birlikte en fazla kredi artışı ipotek kredilerinde olduğu açıklandı. Bu yılın temmuz ayı ile eylül ayı dönemleri arasındaki ipotekli krediler geçen yılın aynı dönemleri ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 40 oranında artış gösterdi. Bu artış ile Rus bankaların kullandırdığı ipotekli krediler 430,29 milyar rubleye çıktı.

800 Bin Kredi Kartı Dağıtıldı

Bu yılın eylül döneminde Rusya’da 800 bin tane kredi kartı dağıtımı yapıldı. 800 bin kredi kartının limitlerinin toplamı ise 51,92 milyar ruble değerinde. Dağıtılan kredi kartı senelik bazda incelendiğinde yüzde 17 oranında, kredi limitleri ise yüzde 45 oranında artış gösterdi.

kaynak kredihaberi.com

Paylaş

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!