Kadir Gelecekte Başarılı Bir Sporcu Olmak İstiyor

Bişkek (Golden Bridge News) Spor, günlük hayatta ara sıra değil ömür boyu gerekli olan bir eylem olarak kabul edilir. Çocukken yapmaya alıştığımız bazı davranışların karakterimize yansımasının en önemli sebeplerinden biri de spordur. Çocukluk döneminde başlamadığımız spor dallarında ileri yaşlarda çok hevesli olsak da başarılı olmamız imkânsız hâle gelir.
Kadir Babatürk, 2006 doğumlu. Annesi Leyla Hanımla babası Semih Bey Manas Üniversitesinde çalışıyorlar. Kadir’in kardeşi Emirhan henüz iki yaşında. Kadir, küçük yaşlardan beri futbol oynamayı seviyor ve bunun için birkaç yıldır Bişkek’teki Anadolu Spor Kulübünün çalışmalarına düzenli olarak katılıyor. T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Bişkek Türk Ortaokulunda 6. sınıfta öğrenci. Okul dışındaki zamanlarda futbol ve masa tenisi oynamayı seviyor.
Yakın zamanlarda düzenlenen futbol turnuvasında Kadir’in oynadığı takım ikinci oldu. 11-12 yaş grubu çocuklardan oluşan takımda Kadir disiplinli ve becerikli oyunuyla hep dikkati çekti. Genellikle orta sahada oynuyor. Gelecekte başarılı bir futbolcu olmayı istiyor. Kadir geçen hafta okulunda yapılan masa tenisi turnuvasında da ikincilik madalyasını kazandı. Aldığı madalyalar ona büyük bir heyecan verdi. Masa tenisi çok yararlı bir spor olup, reflekslerin hızlı çalışmasına katkı sağlamakta, ani müdahale karşısında tepki verme yeteneğini geliştirmektedir.
Kadir Babatürk, insanlar hangi meslekte olursa olsun mutlaka sağlık için spor yapsınlar. Benim gibi okul çağındaki çocuklar yeteneklerine göre bir spor dalı ve sanat dalı seçsinler. Hayat boyu sağlıklı olmanın en önemli aracı spor ve sanattır. Spor yapanlar zamanlarını daima güzel ve faydalı işlerle değerlendirirler diyor.

Paylaş

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!